DOLAR 32,5259 0.07%
EURO 34,6310 -0.18%
ALTIN 2.440,20-2,36
BITCOIN 21465391,60%
Manisa
22°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

  Ambulans Şoförü Maaşı 2024: (ZAMLI) Devlet – Özel Maaşları

  Ambulans Şoförü Maaşı 2024: (ZAMLI) Devlet – Özel Maaşları

  ABONE OL
  26 Ocak 2024 03:10
  Ambulans Şoförü Maaşı 2024: (ZAMLI) Devlet – Özel Maaşları
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Ambulans şoförlüğü, günümüzde kamu ve özel sektör kapsamında yapılabilecek en önemli ve yüksek maaş sağlayan mesleklerin başında geliyor. 2024 yılında gelen zamlardan sonra ambulans şoförü maaşı ne kadar oldu? En güncel maaş bilgilerini sizler için derledik. Ambulans şoförleri ne kadar kazanıyor? Öğreneceksiniz…

  Ambulans şoförü maaşları, ilk olarak çalışılan sektöre ve sonrasında mesleki deneyime bağlı olarak belirlenmektedir. Bu anlamda alanında yetkin becerilere sahip, kendini geliştirmiş, sertifika sahibi ambulans şoförleri çok daha yüksek maaşlar alabiliyorlar. Ambulans maaşlarına dair tüm bilgileri inceliyoruz. İşte detaylar…

  Ambulans Şoförü Maaşları Ocak’ta Ne Kadar Oldu?

  Ambulans Şoförü Maaşları
  Ambulans Şoförü Maaşları

  Ambulans şoförü maaşı 2024 yılında gelen zamlardan sonra arttı! Özel sektörde asgari ücrete gelen zam oranları genellikle geçerliyken, devlet memuru olarak çalışan personeller ise %49,25 oranında zam aldı. Peki, ambulans şoförlüğü maaşları ne kadar oldu? Güncel bilgileri sizler için derledik…

  Ambulans şoförleri maaşı genellikle mesleki deneyim, kıdem, eğitim derecesi ve ek tazminatlara göre belirlenmektedir. Özellikle 112 acil ambulans şoförü maaşlarının çok iyi seviyede olduğunu söyleyebiliriz. Devlette ve özelde ambulans şoförlerinin kazancı için aşağıdaki tabloları inceleyebilirsiniz.

  İlginizi çekebilir: Orman Muhafaza Memuru Maaşı

  Ambulans Şoförü Maaşı: Devlette ve Özel Hastanelerde

  Ambulans şoförleri devlet ve özel hastanede çalışma pozisyonlarına göre farklı maaşlar almaktadır. Özel hastanelerde başlangıç aşaması maaşlar düşük olsa da daha esnek yapıda olduğu için geliştiğiniz sürece kamuda çalışan şoförlere göre daha yüksek kazanç sağlayabilirsiniz. Kamu ambulans şoförü maaşları ise başlangıçta daha yüksek ve istikrarlıdır.

  Ambulans şoförü maaşı 2024 yılı itibariyle güncel zamlara göre aşağıdaki gibidir:

  PozisyonMaaş
  Devlette Ambulans Şoförlüğü Maaşları33.500 TL – 36.000 TL
  Özelde Ambulans Şoförü Maaşı25.000 TL – 35.000 TL
  Yeni Başlayan Ambulans Şoförü Maaşları25.000 TL – 33.500 TL
  Ambulans şoförleri ne kadar maaş alıyor?

  Yukarıdaki tabloda kadrolu ambulans şoförü maaşı dahil tüm bilgileri güncel olarak inceleyebilirsiniz. Genellikle devlet hastanelerinde çalışan ambulans şoförleri daha yüksek maaş almaktadır. Özellikle 112 acil gibi farklı birimlerde çalışan ambulans şoförlerinin maaşı 40.000 TL’yi bulabiliyor.

  Ambulans şoförleri maaşı hakkında sektörel olarak detaylı bilgileri paylaşalım.

  1- Devlet Hastanesi Ambulans Şoförü Maaşları

  Devlette Ambulans Şoförü Maaşı
  Devlette Ambulans Şoförü Maaşı

  Ambulans şoförü olmak için gerekli şartları taşıdığınızda çalışabileceğiniz en önemli sektörlerin başında kamu sektörü gelmektedir. Devlet hastanelerinde yoğun olarak talep edilen ambulans şoförü ataması da oldukça fazladır. Peki, kamu hastanelerinde ambulans şoförleri ne kadar maaş alıyor? İşte detaylar…

  Devlet hastanesi ambulans şoförü maaşı 2024 yılı itibariyle şu şekildedir:

  • Kamu sağlık kuruluşlarında göreve yeni başlayan bir ambulans şoförü ortalama olarak 33.500 TL maaş alır. Bu rakam eğitim seviyesi ve nöbet gibi kriterlere göre 35.000 TL’lere kadar yükselebilir.
  • Kamu hastanelerinde kıdemli ambulans şoförleri ise ortalama olarak 36.000 TL maaş almaktadır.

  2- Özel Ambulans Şoförü Maaşı

  Ambulans şoförü olmak için tüm süreci tamamladığınızda KPSS gibi uzun bir sınav süreci yaşamak istemiyorsanız, özel hastanelerde direkt olarak işe başlayabiliyorsunuz. Özel hastanelerin birçoğu, başlangıç için düşük maaşlar verse de kıdem kazandıkça maaşların arttığı söylenebilir. Bu nedenle özel hastanelerde ambulans şoförü maaşı daha esnektir.

  Özelde ambulans şoförü maaşları 2024 yılı itibariyle şu şekildedir:

  • Özel hastanelerde çalışan ambulans şoförleri ortalama olarak 25.000 TL ile işe başlarlar.
  • Daha sonra kıdem, eğitim derecesi, mesleki deneyim gibi faktörlere bağlı olarak bu rakamlar 35.000 TL’leri bulabilmektedir.

  Ambulans şoförlüğü maaşları 2024 yılında bu şekildedir. Maaşlar, yukarıda saydığımız faktörlere göre değişiklik gösterebileceğinden dolayı verdiğimiz bilgiler tahmini ortalamalara dayanmaktadır.

  İlginizi çekebilir: Aselsan Mühendis Maaşı

  Ambulans Şoförü Alımı 2024

  Ambulans Şoförü Alımı
  Ambulans Şoförü Alımı

  Ambulans şoförü maaşı bilgilerini araştıran kişiler, KPSS atamalarının nasıl olduğunu ve alımın olup olmadığını merak ediyor. Ambulans şoförü alımı 2024 yılında da geçmiş yıllara benzer şekilde yıl içerisinde fazlaca gerçekleştirilecektir. Alımlar genellikle Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülür.

  Ambulans şoförü atamaları ise puan bazında diğer sağlık bölümlerine göre düşüktür. Ancak kontenjan durumuna bağlı olarak özellikle büyükşehirlerde puanların yükseldiğini söyleyebiliriz. Sağlık Bakanlığı Personel Duyuru ekranından ise güncel memur alım ilanlarını kontrol edebiliyorsunuz.

  BONUS: Ambulans Şoförü Nasıl Olunur?

  Ambulans şoförü maaşı 2024 bilgilerini ve alımlar hakkındaki tüm detayları paylaştık. Son olarak ambulans şoförü olmak istiyorum diyen kişilere yönelik olarak mesleğe nasıl adım atabileceğinizi aktardık. Ambulans şoförü nasıl olunur? İşte yanıtı:

  • Ambulans şoförü olmak için ilk olarak “Acil Tıp Teknisyenliği” eğitim derecesi gerekir. Aslında bu bir şart olmamakla beraber kamu ve özel sektör iş ilanlarında bu mezuniyete sahip kişilere öncelik verileceği belirtilmektedir.
  • Eğitim sürecini başarıyla tamamlayan adaylar pratik ve teorik sınavların bulunduğu “112 Ambulans Şoförlüğü Eğitim Sertifika Programı” aracılığıyla ilgili sertifikaya sahip olmalıdır. Sürüş teknikleri başta olmak üzere sağlık alanındaki tüm eğitimlerle birlikte yetkinlik kazanıyorsunuz.
  • Eğitimlerin tamamlanması halinde B sınıfı ehliyete sahip olan herkes ambulans şoförlüğü yapabilmektedir.

  Ambulans şoförü maaşı hakkında düşünceleriniz neler? Görüş ve düşüncelerinizi yorumlar aracılığıyla bizimle paylaşın, hemen yayınlayalım!

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.