DOLAR 32,5162 0.04%
EURO 34,6069 -0.25%
ALTIN 2.446,91-2,09
BITCOIN 21386011,28%
Manisa
22°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

  Orman Muhafaza Memuru Maaşı 2024: Kadrolu ve Sözleşmeli

  Orman Muhafaza Memuru Maaşı 2024: Kadrolu ve Sözleşmeli

  ABONE OL
  17 Ocak 2024 19:19
  Orman Muhafaza Memuru Maaşı 2024: Kadrolu ve Sözleşmeli
  0

  BEĞENDİM

  ABONE OL

  Orman muhafaza memurluğu, KPSS sürecinde olan ve sözleşmeli memurluk için ilanları araştıran birçok kişinin gündeminde! Memur zamlarından sonra orman muhafaza memuru maaşı 2024’te ne kadar oldu? Bu konuyu mercek altına alıyoruz. 2 yıllık ormancılık maaşları dahil tüm detayları inceleyeceğiz…

  Orman muhafaza memuru maaşları 2024 yılında %49,25 oranındaki zam doğrultusunda artırıldı! Güncel maaşların yükselmesi, beraberinde bu mesleğe ilgi duyan kişilerin de artmasını sağlıyor. Orman muhafaza memuru nedir? Ne iş yapar? İşte tüm ayrıntılar…

  Orman Muhafaza Memuru Maaşları Ne Kadar Oldu?

  Orman muhafaza memurluğu maaşları, sözleşmeli ve kadrolu işçiler arasında farklılık göstermektedir. Maaşların değişmesindeki asıl faktör, tamamen çalışma pozisyonudur. Ayrıca kadrolu personellerde bazı yan haklar da mevcuttur. Tüm bu gelişmelere göre orman muhafaza memuru maaşı ne kadar oldu? Sizler için inceledik!

  Orman muhafaza memurlarının kazancı, OGM yönetmelikleri ve 657 sayılı Kanun’a göre belirlenmektedir. Özellikle sözleşmeli personel alımının daha çok yapıldığını söyleyelim. Bu nedenle sözleşmeli orman muhafaza memuru maaşları da önemlidir. Tüm seçenekleri ayrı ayrı değerlendiriyoruz…

  Orman Muhafaza Memuru Maaşı 2024: Tüm Kadrolar

  Orman Muhafaza Memuru Maaşları
  Orman Muhafaza Memuru Maaşları

  Orman muhafaza memurları, OGM’ye bağlı olarak görev yapan, mevzuatta belirlenen görevleri yerine getiren ve temel olarak ormanların korunmasından sorumlu personellerdir. OGM personel alımı doğrultusunda kadroya girebilen personellerin maaşı ise sözleşmeli ve kadrolu olma durumuna göre değişiklik göstermektedir.

  Orman muhafaza memuru maaşı 2024 yılında gelen zamlarla birlikte aşağıdaki gibi gerçekleşmiştir:

  KadroMaaş
  Sözleşmeli Orman Muhafaza Memurluğu Maaşı17.002 TL – 20.000 TL
  Kadrolu Orman Muhafaza Memuru Maaşları32.500 TL – 34.000 TL
  2 Yıllık Ormancılık Maaşı17.0002 TL – 34.000 TL
  Orman muhafaza memurları ne kadar maaş alır?

  Kadrolu orman muhafaza memurları, OGM’ye bağlı ve 657 sayılı Kanun’a tabi olarak görev yapan memurlardır. Devlet memuru statüsünde olduklarından dolayı maaşları yüksektir. Bununla beraber sözleşmeli personeller ise en düşük asgari ücret alırken, bazı faktörlere göre maaşları yükselebilmektedir.

  Orman muhafaza memuru maaşları, ilk olarak sözleşmeli bir şekilde işe başlandığında düşük olsa da sonradan kadroya geçme imkânı olduğundan dolayı potansiyeli yüksektir. İşte ayrıntılar…

  İlginizi çekebilir: A-101 Eleman Maaşları

  1- 2 Yıllık Ormancılık Maaşları

  2 yıllık Ormancılık bölümü mezunları, özel ve kamu sektörde ormanların korunmasına yönelik olarak görev alabiliyorlar. Her ne kadar özel sektör imkânı olsa da aslında birçok çalışan OGM’ye bağlı kuruluşlarda görev almaktadır. Bu nedenle orman muhafaza memuru maaşının önemli olması söz konusudur.

  2 yıllık ormancılık maaşları 2024 yılı itibariyle şu şekildedir:

  • Ormancılık bölümü mezunları en düşük asgari ücret olan 17.002 TL ile işe başlarken, devlet memurluğu statüsüyle birlikte maaşları 34.000 TL’ye kadar yükselebilmektedir.

  2- Kadrolu Orman Muhafaza Memurluğu Maaşı

  Orman muhafaza memuru şartlarını sağlayan ve bununla beraber yeterli KPSS puanına sahip olan kişiler ise, OGM’ye bağlı kuruluşlarda kadrolu bir şekilde görev alabiliyorlar. Bu da meslek kapsamındaki en yüksek maaşların alınması anlamına gelmektedir.

  Kadrolu orman muhafaza memuru maaşı 2024 yılı itibariyle şu şekildedir:

  • Orman Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak kadrolu bir şekilde göreve başlayan orman muhafaza memuru, yaklaşık olarak 32.500 TL maaş almaktadır.
  • Kademe, kıdem ve derece yükselişleriyle birlikte bu maaşlar 34.000 TL’leri bulabiliyor.

  3- Sözleşmeli Orman Muhafaza Memuru Maaşları

  Sözleşmeli Orman Muhafaza Memuru Maaşı Ne Kadar?
  Sözleşmeli Orman Muhafaza Memuru Maaşı Ne Kadar?

  Son olarak sözleşmeli orman muhafaza memurluğu hakkında bilgiler verelim. Orman Genel Müdürlüğü, son yıllarda orman muhafaza memuru alımları için daha çok sözleşmeli kadro kontenjanları açmaktadır. Ancak sözleşmeli bir şekilde işe başlayıp sonrasında gerekli şartları karşılayarak kadroya geçebilmeniz de mümkündür.

  Sözleşmeli orman muhafaza memuru maaşı ortalama olarak şu şekildedir:

  • Sözleşmeli personeller en düşük 17.002 TL ile işe başlayabilir.
  • Ancak bazı faktörlere göre başlangıç maaşlarının 20.000 TL civarında olması da söz konusu olabilmektedir.

  Önerilen içerik: Aselsan Mühendis Maaşları

  Orman Muhafaza Memuru Nedir? Ne İş Yapar?

  Orman Muhafaza Memurluğu Maaşları
  Orman Muhafaza Memurluğu Maaşları

  Orman muhafaza memurluğu, Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı olan OGM bünyesinde görev almaktadır. Temel görevleri arasında ormanların gelişimini sağlamak, korunmasını sağlamak ve tüm bu faaliyetlerdeki çalışmalara katılmak yer almaktadır. Orman muhafaza memuru maaşı, genel olarak iyi düzeydeyken yüksek maaşlar sadece kadrolu personeller için geçerlidir.

  Orman muhafaza memuru ne iş yapar? İşte yanıtı:

  • İlgili personellerin temel görevi kanun, yönetmelik ve mevzuattaki görev tanımına uygun olarak hizmet vermektir.
  • Ormanların korunması elbette temel görev olarak mevzuatta yer alıyor. Ancak karşılaşılabilecek sorunlarla mücadele etmenin de ötesinde, önleme faaliyetleri de orman muhafaza memurları tarafından yürütülmektedir.
  • Yaşanan sorunların etkisini en aza indirmek, yangın vb. durumlar sonrasında hasar temizleme çalışmalarına katılmak gibi bazı görevler de söz konusudur.
  • Ayrıca ormana zarar veren ya da zarar verme potansiyeli olan kişi ve canlılarla mücadele etmekte orman muhafaza memurlarının görevidir.
  • Orman bölgelerinde yaşayan canlı tabiatı korumak da temel görevler arasında yer almaktadır.

  Orman muhafaza memuru maaşı 2024 yılında bu şekildeydi. Mesleğe adım atmak için OGM personel alımı sayfasını takip edebilir, güncel ilanlara başvuru yapabilirsiniz.

   En az 10 karakter gerekli

   Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.